Jak poradzić sobie ze smogiem? Jak pozbyć się smogu z domu? Czy klimatyzacja to skuteczne narzędzie do walki ze smogiem?

Jakość powietrza w Warszawie i smog, to w ostatnim czasie bardzo często poruszany temat. Warto dowiedzieć sie czym tak naprawdę jest smog i jaki ma wpływ nasze życie i zdrowie oraz jak z nim walczyć. Zainstaluj klimatyzację, walcz ze smogiem!

Klimatyzacja w niskiej cenie

Co to jest smog?

Smog to po prostu brudne i zanieczyszczone powietrze. Składają się na to trzy podstawowe elementy: zanieczyszczone powietrze (fabryki, piece, spaliny), duże zamglenie i bezwietrzna pogoda. Unoszące się w powietrzu drobne pyły (PM2,5, PM10) zawierają m.in. związki siarki i azotu, metale ciężkie i amoniak.

Smog w domu czy biurze, a nasze zdrowie

Wiele osób cierpi na różnego rodzaju alergie, uczulenia, częste bóle głowy, przewlekły kaszel i wiele innych przypadłości zdrowotnych. Jedną z przyczyn może być życie w mieście i narażenie na szkodliwe działanie smogu, który wdychamy każdego dnia w czasie spaceru, drogi do szkoły czy pracy. W okresie jesienno-zimowym zanieczyszczenia smogiem w miastach są bardzo duże, a normy wielokrotnie przekraczane.

Jakość powietrza, którym oddychamy

Każdego dnia, większość czasu, spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach (nawet do 90 procent). Warto zatem zwrócić uwagę na jakość powietrza, kórych oddychamy w domu czy w biurze. Badania wskazują, że bardzo często powietrze w budynkach jest o wiele bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

 • Zanieczyszczone powietrze zewnętrzne – w domu czy w biurze oddychamy tym samym powietrzem co na zewnątrz. Przez otwarte okna do wnętrza pomieszczenia dostaje się zanieczyszczone powietrze
 • Wilgoć – zbyt duży poziom wilgotności w pomieszczeniu może prowadzić do rozwoju grzybów i pleśni
 • Dwutlenek węgla CO2 – wydzielany jest przez ludzi i zwierzęta. Zbyt duża ilość CO2 w powietrzu ma zły wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Prostym rozwiązaniem jest posiadanie kwiatów doniczkowych, które pochłaniają nadmiar CO2 z powietrza
 • Tlenki azotu, węglowodory, chlor i octan to tylko niektóre toksyczne związki chemiczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

Jak zadbać o czyste i świeże powietrze

Jednym ze sposobów na poprawę jakości powietrza jest posiadanie roślin doniczkowych, które oprócz walorów estetycznych, zdolne są do filtrowania powietrza w naszym domu czy biurze. Pochłaniają dwutlenek węgla i inne szkodliwe substancje, a w zamian dotleniają otoczenie.

Do roślin najlepiej filtrujących powietrze zaliczamy:

 • epipremnum złociste
 • wężownica
 • skrzydłokwiat
 • zamiokulcas zamiolistny
 • epipremnum złociste
 • zielistka, zielistek
 • nefrolepis wyniosły

Rośliny te są ogólnodostępne i niedrogie, pomogą Ci skutecznie w walce o świeże powietrze i pozbycie się smogu.

Zdrowa klimatyzacja – skuteczny sposób na oczyszczenia powietrza

Duszne, zanieczyszczone i źle wentylowane pomieszczenia mogą być przyczyną problemów ze zdrowiem. Latem, wysoka temperatura i duchota, a zimą smog, pleśnie i alergeny.

Klimatyzacja rozwiązuje ten problem. Podstawowymi zadaniami urządzeń klimatyzacyjnych jest chłodzenie lub ogrzewanie pomieszczenia, ale także usuwanie zanieczyszczeń powietrza.

Odpowiednie filtry węglowe zapewniają dokładne oczyszczenie powietrza z wszelkich zanieczyszczeń. Filtry z aktywnym węglem mają duże właściwości oczyszczające, dzięki czemu są w stanie skutecznie oczyścić pomieszczenia, w których przebywamy.

Dobór klimatyzatora – zainstaluj klimatyzację, walcz ze smogiem

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń filtrujących powietrze. Najbardziej skuteczne są te zawierające filtry Hepa, które zatrzymują 99,9 procent zanieczyszczeń. Dodatkowo klimatyzatory wyposażone są w jonizatory powietrza. Zadaniem jonizatora jest sterylizacja powietrza.

Odpowiednio dobrane klimatyzatory są w stanie oczyścić powietrze z prawie wszystkich zanieczyszczeń, smogu, alergenów i grzybów. Zapewnią nam, w zależności od potrzeby, chłodne albo ciepłe powietrze i co najważniejsze oczyszczone i świeże.

Dzięki klimatyzacji w pomieszczeniach, w których przebywamy, można stworzyć warunki z odpowiednią temperaturą i wilgotnością.  Wszystko to bez przeciągów i hałasów.

Podstawowe zadania klimatyzatorów to wentylacja, filtrowanie powietrza i regulacja wilgotności. Klimatyzacja poprawia nasze samopoczucie, ma pozytywny wpływ na naszą kondycję, szczególnie latem. Jak widać klimatyzacja to coś więcej niż tylko chłodzenie przestrzeni:

 • Chłodzenie – dzięki klimatyzacji możemy kontrolować temperaturę w przestrzenie, w której przebywamy. Klimatyzacja zapewnia komfort temperatury i gwarantuje uczucie świeżości nawet przy niesprzyjających temperaturach panujących na zewnątrz
 • Wentylacja – klimatyzacja może również pełnić funkcję wentylacji. Wyciąga one powietrze z pomieszczenia i wprowadza czyste i świeże powietrze z zewnątrz
 • Ogrzewanie – większość klimatyzatorów dostępnych na rynku umożliwia także ogrzewanie pomieszczeń. Dzięki temu można się cieszyć idealną temperaturą powietrza przez cały rok
 • Oczyszczanie – klimatyzatory generują czyste i zdrowe powietrze. Jednostki wewnętrzne wyposażone są w odpowiednie filtry pochłaniające kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia. To bardzo istotne zwłaszcza dla małych dzieci i alergików
 • Osuszanie – klimatyzator, podczas chłodzenia, również osusza powietrze. Właściwy poziom wilgotności ogranicza rozwój grzybów i pleśni.

Zainstaluj klimatyzację, walcz ze smogiem!

Montaż i serwis klimatyzacji to specjalność naszej firmy. Z naszych usług skorzystało już wielu klientów z Warszawy i okolic. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie, a naszym klientom oferujemy kompleksową pomoc i obsługę w zakresie wyboru, montażu i serwisu klimatyzacji.

Zainstaluj klimatyzację, walcz ze smogiem!

Montaż Naprawa Serwis Klimatyzacji 
telefon: (22) 121 22 31
kom: 794 602 307
mail: biuro@naprawaklimatyzacji.com.pl 
www: naprawaklimatyzacji.com.pl

Euro Service Projekt
ul. Rogalskiego 8/6, 03-982 Warszawa

Montaż, Naprawa i Serwis Klimatyzacji Warszawa

Zainstaluj klimatyzację, walcz ze smogiem
Klimatyzacja jako skuteczne narzędzie do walki ze smogiem

 

Zainstaluj klimatyzację, walcz ze smogiem was last modified: by
Zainstaluj klimatyzację, walcz ze smogiem