Klimatyzacja w domu - wady i zalety
Poznaj korzyści wynikające z ogrzewania klimatyzacją jesienią czy zimą

Klimatyzator skutecznie ochładza mieszkanie i biuro wiosną czy latem, ale potrafi także ogrzewać pomieszczenia jesienią czy też zimą i być wykorzystywany jako grzejnik z nadmuchem powietrza. Ogrzewanie klimatyzatorem nie kosztuje dużo. W takim razie czy ogrzewanie klimatyzatorem może zastąpić tradycyjne systemy grzewcze?

Klimatyzator typu split to urządzenie składające się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna odpowiedzialna jest za utrzymanie odpowiednich parametrów powietrza w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowana. Klimatyzatory typu multisplit umożliwiają zamontowanie więcej jednostek wewnętrznych, w kilku pokojach czy w całym biurze.

Klimatyzacja w niskiej cenieCzy to się opłaca?

Wydatek związany z instalacją klimatyzacji split lub multisplit może przynieść, poza komfortem w upalne dni, także oszczędności w okresie jesiennym i zimowym. Dostępne na rynku klimatyzatory chłodząco-grzejące, z wbudowaną pompą ciepła, mogą pracować przy temperaturach zewnętrznych sięgających -15 stopni Celsjusza. Poniżej tej temperatury większość urządzeń automatycznie wyłącza się. Są dostępne również urządzenia, które potrafią pracować w temperaturach sięgających nawet -20 stopni Celsjusza.

Klimatyzatory generują o połowę mniejsze koszty ogrzewania w porównaniu z grzejnikami elektrycznymi. Mogą być także alternatywą w przypadku awarii centralnego ogrzewania.

Klimatyzator to komfort przez cały rok

Klimatyzatory to nie tylko chłodzenie i ogrzewanie. Wpływają one także na jakość powietrza w pomieszczeniach. Wszystkie jednostki wewnętrzne wyposażone są w filtry pochłaniające pyłki i kurz oraz wszelkie zanieczyszczenia powietrza.

Korzyści dla zdrowia – walka z kurzem i smogiem

Dostępne na rynku klimatyzatory zadbają także o odpowiednią jakość powietrza w pomieszczeniach. Wyposażone są bowiem w jonizator plazmowy, który poprzez jonizację powietrza powoduje, że jony ujemne przyciągają wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia, takie jak smog. Jonizator plazmowy skutecznie eliminuje z powietrza nie tylko drobne cząstki kurzu, bakterii i pyłki, a także nieprzyjemne zapachy i dym papierosowy.

Wszystkie te zanieczyszczenie osadzają się na filtrze elektrostatycznym, który należy okresowo czyścić.

Klimatyzatory zapewniają nie tylko komfortową temperaturę, ale również powoduję, że powietrze jest zdrowsze i bezpieczniejsze. Oczyszczanie powietrza ze szkodliwych bakterii i wirusów to doskonała ochrona, zwłaszcza dla dzieci, a także zmniejszenie ryzyka zachorowań na różne alergie czy grypę.

ESP Serwis sp. z o.o. – Naprawa i Serwis Klimatyzacji Warszawa
telefon: (22) 121 22 31
kom: 794 602 307
mail: biuro@naprawaklimatyzacji.com.pl
www: naprawaklimatyzacji.com.pl/

kontakt-naprawa-serwis-klimatyzacja-warszawa


Ogrzewanie domu i biura klimatyzatorem – poznaj korzyści was last modified: by
Ogrzewanie domu i biura klimatyzatorem – poznaj korzyści