Montaż klimatyzacji w domu

Montaż klimatyzacji w domu Warszawa
Montaż klimatyzacji w domu Warszawa

Jaką klimatyzację wybrać do domu czy mieszkania? Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora i jakie dodatkowe funkcje powinna posiadać klimatyzacja w domu? Dowiedz się więcej o montażu klimatyzacji w domu.

esp serwis sp z o.o.

☎ 794-602-307 | ✉ biuro@naprawaklimatyzacji.com.pl
Skontaktuj się z nami!

Najczęściej montowanymi klimatyzatorami w domu czy mieszkaniu to klimatyzator ścienny (split).

Klimatyzatory ścienne to najpopularniejsze urządzenia klimatyzacyjne do zastosowania w domu. Klimatyzatory te są wydajne i ciche. Oferta urządzeń typu split jest bardzo rozbudowana.

Poziom hałasu to jeden z ważniejszych parametrów, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając klimatyzator do mieszkania. Klimatyzatory, które będą zamontowane np. w sypialni, nie powinny emitować hałasu powyżej 30 Db(A).

Regulacja temperatury to podstawowa funkcja każdego klimatyzatora. Nowoczesne i warte polecenia klimatyzatory to jednostki inwerterowe. Zasada działania takiego klimatyzatora to przede wszystkim płynna regulacja obrotów wentylatora.

Wybierając klimatyzator inwerterowy zaoszczędzimy 30-40% energii elektrycznej i dodatkowo skrócimy czas chłodzenia pomieszczeń do zadanej temperatury. Ponadto urządzenia inwerterowe cechują się wyższą żywotnością podzespołów.

Sterowanie klimatyzatorem odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego lub przewodowego, a w wyższych modelach urządzeń również przez sieć Wi-Fi i aplikację w smartphonie.

Filtry powietrza to kolejny ważny element wyposażenia klimatyzatorów. Klimatyzacja recyrkuluje powietrze w pomieszczeniu gdzie mogą występować cząsteczki kurzu, pyłki i alergeny.

Warto zainwestować w klimatyzator wyposażony w skuteczne filtry.


Zapoznaj się z poradnikiem:

Ile kosztuje montaż klimatyzacji? – czytaj więcej >
Jaki klimatyzator wybrać? – czytaj więcej >


montaż klimatyzacji w domu i mieszkaniu Warszawa

montaż klimatyzacji w domu i mieszkaniu Warszawa

Klimatyzator split składa się z jednostki wewnętrznej, instalowanej wewnątrz oraz jednostki zewnętrznej, montowanej na zewnątrz np. na balkonie czy tarasie, na dachu lub na elewacji budynku.

Urządzenia wewnętrzne dostępne są w różnych wersjach: ścienne, podsufitowe, kasetonowe czy kanałowe. Najczęściej montowaną klimatyzacją w domu i mieszkaniu, to klimatyzacja ścienna.

 

Montaż klimatyzacji w domu